Skuteczne herbicydy do usuwania chwastów z kukurydzy

W chwili obecnej mamy do dyspozycji nieporównywalnie szeroki wybór, jeśli chodzi o środki ochrony roślin, niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Możemy nabyć środki ochrony roślin o bardzo różnorakim zastosowaniu takich herbicydy.

Dodatkowo środki ochrony roślin produkowane w dzisiejszych czasach są bez porównania bezpieczniejsze i mniej uciążliwe dla środowiska, niż ich poprzednicy sprzed kilku, czy kilkunastu lat. Wiąże się to nie tylko z wprowadzeniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w procesie produkcyjnym, ale również ze ciągle rosnącymi wymaganiami konsumentów, co do ochrony środowiska. Obecnie środki do zwalczania chwastów, jak herbicydy dostępne na rynku, można uznać za bardzo bezpieczne.

Nie zawsze zwalczanie chwastów jest łatwe, przykładem jest zwalczanie mchu. Nie można jednak zapominać, że są to nadal związki toksyczne i że należy ściśle stosować się do zaleceń producenta odnośnie ich stosowania i przechowywania. Jeśli będziemy się do nich stosować, możemy mieć pewność, co do tego, że nasz ogród będzie wolny od szkodników, chorób i chwastów.

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo dobre herbicydy, które działają selektywnie, i bardzo dokładnie trafiają tylko do roślin niepożądanych. Przykładowo w uprawach kukurydzy można stosować preparat Metodus 650 WG, który usuwa tylko chwasty, natomiast nie wyrządza szkód kukurydzy. Przykładowo powstrzymuje wschodzenie chwastów przez wiele tygodni. Ze szczegółami działania środka można zapoznać się na stronie produktu https://innvigo.com/metodus-650-wg/. Jest to herbicyd w formie granulek rozpuszczanych w wodzie. Dzięki temu nadaje się do tradycyjnych oprysków. Należy zwrócić uwagę ile środka należy wsypać średnio do litra wody. Ważne jest także ustawienie ilości oprysku na jeden hektar. Dzięki temu będziemy właściwie dawkowali preparat. Oprysku nie należ stosować bezpośrednio przed oczekiwanymi opadami deszczu i w trakcie opadów. Muszą one bowiem dotrzeć do gleby i nie mogą zostać wymyte do niższych partii gleby.

Related Post