Jak skutecznie usuwać chwasty z upraw?

Tak popularne wśród polskich ogrodników i działkowców pomidory, co roku narażone są na atak szkodników, jakimi są mszyce. Pomijając fakt, że nawożenie pomidorów jest pracochłonne, to jeśli dodamy straty jakie ponoszone są na skutek działania mszyc i chorób grzybiczych, można przyjąć, że plony z końcówki sezonu są praktycznie żadne.

Dlatego też środki na mszyce są jednymi z dominujących preparatów przeciwko szkodnikom na naszym rynku. Często stosowane są insektycydy, które zabijają insekty zjadające nasze uprawy. Działa on niejako w podwójny sposób, to jest przy dokonywaniu oprysku zabija same mszyce w tradycyjny sposób. W drugiej fazie wnika on do wnętrza rośliny i krąży w niej wraz z sokami. Ważne są również środki chwastobójcze.

Każda mszyca, która pojawi się na roślinie po oprysku i zacznie pić jej sok, automatycznie przyjmuje do organizmu śmiertelną dawkę odpowiedniego preparatu, dzięki temu łatwe będzie również zwalczanie chwastów przy pomocy takich środków jak herbicydy.

Ważne informację znajdziesz tutaj – zwalczanie chwastów dwuliściennych w zbożach środki te można stosować w wielu innych uprawach. Chwasty wzrastające wraz z kukurydzą mogę negatywnie wpływać na jej prawidłowy wzrost. Preparaty wstrzymują kiełkowanie określonych gup roślin, pozwalając aby kukurydza prawidłowo się rozwijała. Przekłada się to bezpośrednio na plony, dlatego też warto stosować różnego rodzaju herbicydy. Można je rozpuszczać w wodzie, i stosować jak normalny oprysk. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, przed opryskiem należy sprawdzić kierunek wiatru, bowiem preparat może zostać zniesiony na inne uprawy, dla których może być niekorzystny. Dlatego też należy wybrać odpowiednia porę oprysków. Dodatkowo nie należy stosować oprysków w czasie deszczu, ponieważ preparat może zostać zmyty, podobnie, przed spodziewanymi opadami, należy się wstrzymać. Działanie tego rodzaju środków jest bardzo selektywne, dzięki czemu nie wyrządzają szkody naszym uprawom. Stosowanie jest zatem bezpieczne dla upraw, zatem stosujemy je bezpośrednio na uprawy.

Related Post